مستربچ سفید

مستربچ سفید پرکاربردترین نوع مستربچ در دنیاست که در صنعت پلاستیک به وفور استفاده می شود؛ این مستربچ بر پایه های مختلف می باشد و همانطور که می دانید این مواد افزودنی با اضافه شدن به پلیمرها می توانند بر اساس نیاز مشتریان باعث تغییر رنگ و نیز تغییر خواص ماده تولیدی شوند.

مستربچ سفید از ترکیب  تیتانیوم دی اکسید بوجود می ایند که تحت شرایط خاصی کپسوله شده و در فشار و درجه حرارت بالا قرار میگیرند ؛ این رنگدانه ها پس از حرارت دیدن سرد شده و برش می‌خورند .

دی اکسید تیتانیوم موجود در مستربچ سفید ماده ای است که به دلیل داشتن خواصی همچون اندازه ذرات متوسط مناسب ، رنگ زمینه خاص موجود در ان و بازتابش بالای نور این امکان را به مستر بچ سفید می دهد تا گزینه ی مناسبی برای استفاده در بسته بندی ها  و پوشش دهی سطوح باشد.


مستربچ صدفی (صدفدار)

صدف در کنار پیگمنتها  معمولا برای تولید کالاهایی از بطری شامپو جهت ایجاد ظاهری  درخشان برای بهبود براقيت در سطوح پلاستیک ها  استفاده می شود.

مستربچ صدفی این خاصیت را داراست که می تواند اشعه ماوراء بنفش را جذب کرده و با جذب اشعه ماوراء بنفش باعث افزایش نور و براق تر نشان داده شدن سطوح اجسام می شود .


مستربچ های سفید از دو جنبه قابل بررسی می‌باشند

  • در ابتدا می توان گفت که مستربچ سفید یک مستربچ رنگی شناخته شده است که برای رسیدن به رنگ سفید در یک ماده تولیدی و تعیین درجه کدورت و شفافیت ماده قابل استفاده می باشد این محصول در صنعت بسته بندی کاربرد های وسیعی دارند.
  • مستربچ سفید،  دارای غلظت بالایی از تیتانیوم دی اکسید با کیفیت است که از بهترین معادن سر تاسر جهان جمع آوری شده اند و به همین دلیل نسبت به دیگر مستربچ های مشابه، دارای مقاومت بالایی در شرایط سخت تولید می باشد و علاوه بر تغییر رنگ و شفافیت می تواند خواص مواد پلیمری را به دلخواه تغییر دهند .

استفاده از مستربچ سفید در صنعت بسته بندی

مقدار قابل توجهی از مستربچ سفید تولیدی کشور در بخش بسته بندی  کالاهایی همچون مواد غذایی ، مواد ارایشی ، مواد شوینده و در انواع دیگر بسته بندی ها استفاده می شوند . این بسته بندی ها بر اساس نوع کاربرد، خواص مورد نظر خود را دارا هستند برای مثال در بسته بندی مواد غذایی مستربچ سفید این امکان را می دهد تا بسته بندی تولید شده خواص ارگانیک ماده غذایی را حفظ کرده و از فساد آن در هر نوع شرایط محیطی جلوگیری کند.

در صنعت بسته بندی تولید کالاهایی همچون فیلم های پلی اتیلنی، نایلون ها و نایلکس ها ، کیسه های فروشگاهی و ظروف یکبار مصرف به اندازه زیادی به مستربچ های سفید وابسته می باشند


در زیر به برخی دیگر از مصارف صنعتی مستربچ سفید اشاره می کنیم

مصارف صنعتی مستربچ سفید طیف وسیعی از کاربردها را در برمیگیرد این کاربردها شامل مصارف کشاورزی ، تولید لوازم خانگی ، تولید قطعات پلیمری صنعتی و نیز در صنایع نساجی می باشد.

مستربچ سفید در فرایند تولید لوازم خانگی  شرایط مخصوص به خود را داراست و ما برای هر کاربردی بر اساس تقاضای مصرف کنندگان و با کمک دانش پلیمری می توانیم ترکیب بهینه را جهت رسیدن به آن بدست اوریم  .

در کشاورزی ، مستربچ سفید  در بسیاری از کاربردها از جمله سیلو و مالچ های غیر زیستی استفاده می شود ؛ قابل ذکر است که مواد حاصله در برابر اشعات ماوراء بنفش مقاوم بوده و کیفیت بالایی را به ما ارائه می دهد .

در تولید قطعات پلیمری صنعتی ، مستربچ سفید ، برای کاربردهایی مانند ساخت قطعات پلاستیکی تزریقی ، بادی ، قطعات اکستروژنی و نیز در صنعت لوله سازی و تولید لوله های چند لایه استفاده می شوند که از کیفیت و استحکام رنگ بالایی برخوردارند و مقاومت بالایی را از لحاظ ضربه پذیری دارا هستند.

کاربرد مستربچ سفید در صنایع نساجی و گونی بافی نیز قابل ذکر است ؛ الیاف پلی استر و پلی پروپیلن و تولید نخ های پلاستیک  در این صنعت با استفاده از مستربچ های سفید با کیفیت بالا تولید می‌شوند .


مزایای استفاده از مستربچ سفید و صدفی

  • پوشش دهی یکنواخت
  • مقاوم بودن در برابر اشعات ماوراء بنفش
  • بازتابش مناسب نور به دلیل وجود رنگدانه های سفید
  • ترکیب یکنواخت با انواع پلیمر ها و دیگر مواد افزودنی
  • مقاوم در برابر انواع شرایط آب و هوایی
  • بهبود مقاومت در برابر گرما
  • بهبود ظاهر و زیبا ودرخشان تر کردن سطوح

تاثیر غلظت مواد افزودنی در مستربچ سفید بر روی خواص ان

میزان غلظت  تیتانیوم دی اکسید استفاده شده در مستربچ سفید می تواند از 20 تا 80 درصد بر اساس کاربرد محصول متغیر باشد.  برای رسیدن به موادی با رنگ جذابتر به مقدار تیتانیم دی اکسید بیشتری در مستربچ نیازمندیم افزایش درصد تیتانیم دی اکسید علاوه بر رنگ بر روی بهبود پوشش دهی محصول نیز موثر است .

شکل 5: تیتانیوم دی اکسید

با تغییر غلظت مواد مصرفی مستربچ سفید امکان تولید انواع مختلفی از این ماده منحصر به فرد و پر کاربرد وجود دارد.

ما با بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا و با همراهی متخصصان این حرفه قادر خواهیم بود تا بر اساس نیاز مشتریان، نوع کاربرد و شرایط محیطی محصول ، مناسب ترین نوع مستربچ سفید را از لحاظ کیفیت و قیمت به مراجعین خود ارائه دهیم.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید.