امروزه انواع مستربچ additive (افزودنی) جای خود را در صنعت تولیدات پلیمر به خوبی باز کرده است. این محصولات یکی از پرکاربردترین مواد در تولید ظروف پلاستیکی هستند و با توجه به افزایش روزافزون کاربردهای این محصول و تولید انواع مستربچ additive جدید، نقش پررنگی را در تولید صنایع پلاستیکی ایفا میکنند اگر یک تولید کننده هستید برای افزایش کیفیت تولید و سرعت بخشیدن به فرایند و بهبود ماندگاری محصول خود به مستربچ‌های additive نیاز خواهید داشت.

مستربچ additive با اضافه شدن به مواد اولیه تولیدات صنعتی سبب می‌شود تا خواص دلخواه تولید کنندگان را به محصول نهایی اضافه کند. استفاده از مستربچ‌های افزودنی پلیمری امتیازهای ویژه‌ای‌ را برای مشتریان خود به ارمغان می‌آورد؛ این ماده استثنایی تولید کنندگان را قادر می‌سازد تا به محصولی با خواص منحصر به فرد و برتر نسبت به سایر محصولات مشابه خود دست یابند.


خصوصیات انواع مستربچ additive

مستربچ additive بر اساس ویژگی های متفاوتی که به ماده می بخشد به دسته های متفاوتی تقسیم میشود که نمونه ای از انها را در ادامه معرفی میکنیم

  • مستربچ های روان کننده ( لیز کننده )
  • مستربچ های آنتی استاتیک (ضد الکتریسیته ساکن)
  • مستربچ های ضد UV
  • مستربچ های آنتی اکسیدان
  • مستربچ های ضد شعله
  • مستربچ های تمیز کننده
  • مستربچ دوخت پذیر
  • مستربچ براق کننده
  • مستربچ های شفاف کننده

مستربچ additive با خاصیت روان کننده

مستربچ روان کننده یک مستربچ additive است که معمولا از ترکیبات آلی بوجود می آید و باعث کاهش اصطکاک بین سطح دستگاه تولید پلیمر و پلاستیک مذاب می شود. این مستربچ در کیفیت محصول نهایی اثر مطلوبی می گذارد و به بهبود سطوح تولیدات از لحاظ صیقلی بودن کمک کرده و از ایجاد چسبندگی بین مواد جلوگیری میکند. این محصول در تولید انواع فیلم به تسهیل در فرایند تولید کمک شایانی می‌کند.

مستربچ additive آنتی اکسیدان

محصولات پلاستیکی معمولا با قرار گرفتن در معرض اکسیژن استحکام اولیه خود را از دست می‌دهند و پس از مدتی اکسیژن باعث پیر شدگی و کاهش کیفیت محصولات و مات شدن آنها می شوند. مستربچ additive آنتی اکسیدان باعث جلوگیری از اکسید شدن و کاهش اثرات نامطلوب اکسیژن بر روی محصولات پلیمری می شود.

مستربچ ضد اشعه فرابنفش (UV)

یکی از مستربچ های افزودنی است که معمولا به نام پایدار کننده در برابر نور فرابنفش شناخته می‌شود همانطور که میدانید محصولات پلاستیکی هنگام مواجه شدن با نور خورشید و اشعات فرابنفش دچار تغییر رنگ و رنگ پریدگی می‌شود ؛ مستربچ ضد uv با افزوده شدن به مواد پلیمری تاثیر منفی نور فرابنفش را به میزان چشمگیری کاهش میدهد.


مستربچ additive با خاصیت ضد حریق

یکی از معایب پلاستیک ها مقاومت کم انها در مقابل گرما و حریق می باشد همانطور که می‌دانید شعله آتش آثار مخربی رابر روی محصولات پلاستیکی می‌گذارد در برخی مکان ها که تهدید سوختگی برای این محصولات وجود دارد از مستربچ additive ضد حریق استفاده می‌کنیم این ماده باعث کند سوزی شده و خود خاموش شوندگی محصولات می‌شود. استفاده از مستربچ های ضد حریق بر اساس فرمول شیمیایی و مواد اولیه آنها متفاوت است که نسبت به خواسته مشتریان و کاربرد مورد نظر ایشان عرضه می‌شود .

مستربچ آنتی استاتیک (ضد الکتریسیته ساکن)

الکتریسیته ساکن ممکن است بر اثر برخورد قطعات پلاستیکی هنگام حمل و نقل وسایش پلیمر با مستربچ ها هنگام تولید بوجود بیاید. این الکتریسیته با جذب گرد و غبارمعلق درهوا بستر آلوده شدن محصولات را فراهم میکند علاوه بر این امکان بوجود آمدن حوادثی مانند آتش سوزی و یا ایجاد برق گرفتگی کارگران نیز وجود دارد. مستربچ additiveآنتی استاتیک با ایجاد لایه ای، بر روی محصولات پلاستیکی قرار گرفته و از تولید الکتریسیته جلوگیری و مانع از بروز چنین حوادثی می‌شود.


مستربچ additive تمیز کننده

تمیز کردن سیلندر و قطعات دستگاه تولید پلیمر ها کار بسیار زمانبری است از اینرو با تولید مستربچ additive تمیز کننده این کار با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد مستربچ تمیز کننده قادر به پاک کردن دستگاه از مواد قبلی و رنگ ها برای شروع فرایند تولید محصولات بعدی می باشد.

مستربچ دوخت پذیر

در تولید نایلون ها یکی از مسائل اساسی کاهش قدرت کششی آنها است که باعث پارگی زودهنگام محصولات می شود. مستربچ additive دوخت پذیر این مشکل را با افزایش قدرت کششی تولیدات برطرف می‌سازد و امکان دوخت مناسب را در نایلون ها فراهم می‌اورد.

مستربچ براق کننده (ابتیکال برایتنر)

ظاهر و نمای محصولات برای هر مشتری حائز اهمیت است مستربچ additive براق کننده قادر است تا شفافیت و جلوه خاصی را به ظروف پلاستیکی تولید شده ببخشد؛ و همچنین ظاهر بسته بندی محصولات را بهبود می دهد .

نقش کیفیت additive در صنعت

در بین تولیدات متنوع از مستربچ additive کیفیت مستربچ ها اهمیت زیادی را در بدست آوردن نتیجه مطلوب داراست؛ کیفیت مواد اولیه و توزیع مناسب ان در مستربچ additive و همچنین قیمت مقرون به صرفه، و امکان فراهم آوری همیشگی و خدمات پس از فروش می تواند فاکتورهایی از یک افزودنی مناسب و با کیفیت باشد. به طور کلی می‌توان گفت که یک مستربچ additive با کیفیت فرصت های چشمگیری را برای بهبود عملکرد محصولات پلاستیکی ارائه می دهد و نگرانی های تولید کنندگان را نسبت به نتیجه کار برطرف میکند . ما هم اکنون به عنوان یکی از تامین کنندگان خلاق و متخصص در زمینه تولید انواع مستربچ ها از جمله مستربچ additive ؛ طیف گسترده ای از مستربچ additive را به مشتریان خود عرضه می‌کنیم ، این محصولات به طور قطع میتواند کیفیت تولیدات صنعتی را افزایش داده و طبق درخواست تولیدکنندگان کاربردهای مختلفی را ارائه دهد.

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید