مستربچ مشکی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
سپتامبر 14, 2020
مستربچ آنتی استاتیک
مستربچ آنتی استاتیک چیست؟
سپتامبر 20, 2020
مستربچ مشکی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
سپتامبر 14, 2020
مستربچ آنتی استاتیک
مستربچ آنتی استاتیک چیست؟
سپتامبر 20, 2020

مستربچ براق کننده

مستربچ براق کننده

چندین نوع مختلف از ترکیب مستربچ برای انتخاب وجود دارد که ترکیبات پلاستیکی رسانا و ضد استاتیک یکی از انواع مستربچ براق کنندهمی باشند. این ترکیبات قابلیت اطمینان و سرمایه گذاری برای کاربرد هایی که نیاز به اتلاف بارهای استاتیک، محافظت در برابر تخلیه های الکترواستاتیک یا مدیریت حرارتی دارند، ارائه می شوند.ترکیبات پلاستیکی ضد استاتیک و رسانا نسبت به فلزات مزایای بسیار بیشتری دارند. حمل آسانتر، وزن کمتر و حمل و نقل آنها نیز هزینه کمتری را در بر دارد.

عامل کف سازی نوع دیگری از مستربچ براق کنندهاست. این نوع مستربچ براق کننده برای کاربرد های حساس به تراکم، کاهش وزن در ناحیه پلاستیکی به میزان 20 درصد ارائهمیدهد. علاوه بر این علائم پوستی را روی قطعات قالب تزریق از بین می برند که این مزیت برای اکثر گرمانرمها وجود دارد.مستربچ براق کنندهدر تاریکی ویژگی های فوق العاده ای دارد. این نوع مستربچ بسیار بهتر از رنگدانه های فسفورسنت معمولی عمل می کند که بر اساس سولفید روی یا رادیو ایزوتوپ ها به دلیل خاصیت خود درخشان می باشد. مستربچ براق کنندهدر رنگهای مختلفی مانند بنفش، نارنجی، آبی و زرد در دسترس می باشد.

ترکیبات جدید را با علائم لیزری تولید می کنند که به طور نامحدود ماندگار می شوند. با این حال علائم لیزری رنگی که در معرض نور ماوراء بنفش قرار دارند، محو می شوند. این امر را می توان با ترکیب تثبیت کننده های UV در این ترکیب برطرف کرد. مستربچ تثبیت کننده اشعه ماوراء بنفش نوع دیگری از مستربچ براق کنندهاست. این نوع مستربچینگ باعث افزایش عمر مفید محصولات در معرض آثار مضر نور خورشید یا سایر منابع تابش اشعه ماوراء بنفش می شود. آنها با ترکیبی از مواد افزودنی تشکیل شده اند که از پلیمر محافظت کرده و آن را تقویت می کنند تا ظاهری روشن تر از مستربچ های تثبیت کننده سنتی ارائه دهد.

ترکیبات مستربچ براق کننده و دیگر مستربچ ها

 • مستربچ های رنگی، ترکیبی یا افزودنی از جمله محصولات مستربچ براق کننده می باشد که با استفاده از حامل های جامد یا مایع ساخته می شوند. هدف از رنگ آمیزی با مستربچ های رنگی، اعطای خواص مانند مستربچ های افزودنی به پلاستیک است.
 • مستربچ های ترکیبی غلیظ از رنگدانه ها و یا مواد افزودنی ساخته و پرداخته می شوند که در طی یک فرآیند گرمایش در یک رزین حامل که خنک شده و به شکل دانه ای برش خورده است، محاصره می شود. این مستربچ به ترانسفورماتور اجازه می دهد تا در طی فرآیند تبدیل پلاستیک، پلیمر طبیعی را از نظر اقتصادی رنگ کند.
 • گزینه های دیگر برای استفاده از مستربچ ها خرید مواد اولیه کامپوزیت است که ممکن است حاکی از افزایش هزینه و انعطاف پذیری کمتری باشد. به عنوان مثال تنوع رنگ محصول یا مخلوط کردن مواد اولیه در سایت می باشد. فرآیند بالقوه با توجه به پراکندگی کل رنگها و مواد افزودنی و مستعد به دست آوردن اجباری مواد بیش از موارد ضروری نیز یک نمونه از آن است. در مقایسه با رنگدانه های خالص، مستربچ هایبراق کننده به فضای ذخیره سازی بیشتری با زمان تحویل طولانی تر نیاز دارند.
 • از آنجایی که مستربچ ها از قبل ترکیباتی از پیش مخلوط شده هستند، استفاده از آنها از بروز مشکلات تجمع مواد افزودنی یا رنگ ها و همچنین مشکلات پراکندگی جلوگیری می کند. استفاده از مستربچ ها به ترانسفورماتور اجازه می دهد تا درجه ی کمتری از درجه پلیمر را بدست آورند، بنابراین شرایط را برای خرید مواد اولیه در مقیاس فراهم می کند.
 • میزهای مشبک می توانند بسیار متمرکز باشند. یک کیسه 25 کیلوگرم می تواند یک تن مواد اولیه را پردازش کند. ماهیت نسبتاً رقیق، در مقایسه با مواد افزودنی خام، دقت بیشتری را در دوز مقادیر کمی از اجزای پر هزینه امکان پذیر می کند. ماهیت جمع و جور دانه های مستربچ جامد مشکلات گرد و غبار که در مواد افزودنی جامد تصفیه شده قرار دارند را از بین می برد.
 • مستربچ های جامد حاوی حلال نیستند و متعاقباً در صورت عدم تبخیر، تمایل به ماندگاری طولانی تر دارند. این مستربچ معمولاً حاوی 40 تا 65 درصد مواد افزودنی است اما دامنه در موارد شدید ممکن است بین 15 تا 80 درصد باشد.
 • حامل مستربچ می تواند براساس یک وسیله نقلیه جهانی یا بر روی یک پلیمر خاص، یکسان یا سازگار با پلیمر باشد که برای تبدیل به آن تغییر می یابد. به عنوان مثال ، EVA یا LDPE می تواند به عنوان حامل پلی آمپین ها و نایلون مورد استفاده قرار گیرد، پلی استایرن را می توان به عنوان حامل ABS ، SAN و بعضاً پلی کربنات ها استفاده کرد.
 • هنگامی که یک ناقل مستربچ با مواد اولیه ناسازگار است، مستربچ می تواند خواص ماده تبدیل شده را تغییر دهد. بنابراین هر زمان نیاز باشد، ترانسفورماتور باید مشخصات مواد اولیه را مشخص کند.
 • درصد استفاده از مستربچ در رابطه با مواد اولیه بین 1 تا 5 درصد است. چندین مستربچ  از جمله رنگ و افزودنی ها قابل ترکیب هستند. تجهیزات تبدیل معمولاً از مواد اولیه و مستربچ تغذیه می شوند. همگن شدن هر دو ماده در انتهای ضربات دستگاه تأیید می شود.
 • بعضی اوقات سیستم مستعد عوارض جانبی مانند جداسازی مستربچ از مواد اولیه در قیف دستگاه است. همچنین مستربچ می تواند مستقیماً به اسپیندل دستگاه اضافه شود، به عنوان یک جامد آزاد و یا یک مستربچ مایع از طریق پمپ دورستال. استفاده از مستربچ های مایع علاوه بر تغییر سریع رنگ بین تولید، می تواند دوزهای بسیار دقیقی را بدست آورد.
 • ازمستربچ براق کننده می توان در اکثر فرایندها بجز قالب چرخشی، پلاستیسوالو سایر سیستم های رزین مایع استفاده کرد.

نکات برتر هنگام انتخاب شرکت تولید کننده مستربچ براق کننده

انتخاب یک تولید کننده برتر مستربچ براق کننده یک کار دلهره آور برای تولید کنندگان پلاستیک است. انتخاب یک شرکت معتبر به شما کمک نمی کند محصولاتی با درجه بالا که در محصولات پلاستیکی که در کلاس جهانی استفاده می شود ، تولید کنید. تقاضا برای محصولات پلاستیکی جدید و بی نظیر مانند گذشته روز به روز افزایش می یابد. در عین حال پاسخگویی به تقاضای مصرف کننده هنگامی امکان پذیر است که تولید کنندگان از تابلوهای رنگی و مکمل های معیارهای صنعت استفاده کنند.

مهندسی مستربچ بافته شده پلی پروپیلن با سایر نیازها به تحقیقات و دانش قابل توجهی نیاز دارد. مهندسان شیمی باید مقدار قابل توجهی از تحقیقات را برای ساخت مستربچهای با کیفیت صرف کنند. این روند ساده نیست و به مهارتهای مهندسی نوآورانه توسعه دهندگان نیاز دارد.

امتیاز دهید

دیدگاه ها بسته شده است